מצבה משיש גרניט אפורה עם כיתוב לבן

מצבות גרניט

ישנן מצבות בגדלים שונים, עם כיתובים שונים, מצבות עם גינה מטופחת בצדן ועוד. מצבות אינן עניין זול וככל שהמצבה תהיה עשויה מחומר יקר ואיכותי יותר ובעל עיצוב ייחודי, כך מחיר המצבה יהיה גבוה יותר. למרות המחירים הגבוהים, שנובעים מחומרי הגלם היקרים, משפחות רבות בוחרות עבור יקיריהן במצבות מאבנים חזקות ואיכותיות בעיצובים ייחודיים, שישמרו על יופיין ואיכותן למשך שנים רבות וישמרו את זכרו של נפטר בצורה ראויה ומיוחדת. מצבות גרניט הן אחת הדרכים לעשות זאת. מצבות גרניט נחשבות למצבות יוקרתיות במיוחד, שכן שיש גרניט נחשב לאחת האבנים החזקות והיפות ביותר שקיימות.

מצבת גרניט בצבע אפור עם שילוב אבנים חומות

מצבות גרניט – יתרונות

סלע הגרניט הוא קשה במיוחד וזוהי אחת הסיבות שבגללן מצבות גרניט הן בחירה מועדפת על משפחות רבות. חוזקה ואיכותה של האבן חשובים מאוד בעת בחירת אבנים לייצור מצבות, שכן המצבה נמצאת בחוץ במשך כל ימות השנה ובכל מזג אוויר, כך שחשוב שתהיה עמידה בפני פגעי מזג האוויר השונים. מצבות מאבן שאינה איכותית מתבלות תוך שנים ספורות וזקוקות לשיפוץ לעתים תכופות ואף לחידוש. לכן, בעת בחירת מצבות, מומלץ להשקיע באבן חזקה ואיכותית. מצבות גרניט נחשבות ליוקרתיות ביותר וליפות במיוחד ונפוצות בעיקר בגוונים של אדום, שחור ואפור. מצבות גרניט הן בעלות מרקם אחיד, שכן סלע הגרניט כמעט ואינו מכיל נקבוביות. הוא נחשב לסלע נפוץ ונחצב עבור ייצור מצבות הן בישראל והן במדינות שונות ברחבי העולם. בנוסף, הכיתוב על גבי מצבות גרניט ניתן לביצוע על ידי טכניקות מיוחדות כמו אותיות נגטיב, או אותיות חריטה, שיטות המבטיחות עמידות הכיתוב למשך שנים רבות.

חידוש מצבת שיש וניקוי על ידי שגב מצבות

מצבות גרניט – מגוון עיצובים מיוחדים

מצבות גרניט נחשבות ליפות וליוקרתיות במיוחד – הצבעים המיוחדים והברק, הופכים את הגרניט לאבן מועדפת לייצור ועיצוב מצבות. מצבות גרניט מגיעות בשלל גימורים, צורות וליטושים, בעיצובים שונים, עם חריטות, תבליטים, פסלים ומיני עיטורים. ניתן לעצב לדוגמה מצבות מיוחדות מגרניט עם צורת לב, מצבות גרניט עם צורה של ספר, מצבות עם חריטות שונות, עם גימור חלק או מחוספס וטבעי. אפשרויות העיצוב והפיסול של מצבות גרניט הן רבות מאוד ומאפשרות לכם להתאים את עיצוב המצבה לאופיו המיוחד של הנפטר ובדרך אשר תבטא את געגועיכם ואת אהבתכם אליו.

מצבה זוגית משיש ואבן עמידה בעיצוב עם ספרי תורה בראש במצבות להנצחת זוג הנפטרים

הצוות של שגב מצבות משתתף בצערכם ופה עבורכם לכל שאלה והתייעצות בהליכי קבורה ובחירת המצבה הראויה ליקירכם.

אנו מזמינים אתכם לפגישת ייעוץ חינם לבירורים עבור סוגי המצבות והכיתוב עליהן וליווי בבחירת המצבה.

למידע נוסף אל תהססו להתקשר אלינו 03-9691150