מצבות זוגיות – בחייהם ובמותם לא נפרדו

מצבות זוגיות לעתים מהוות יחידה אחת או שתי מצבות נפרדות המחוברות ביניהן באמצעות לוח אבן. מצבות כפולות הן דרך מיוחדת להנציח את אהבתם של בני זוג גם במותם. בנוסף, מצבות כפולות מנציחות את פועלם של בני הזוג, את הקמת המשפחה והבאת ילדים לעולם ומאפשרות לצאצאיהם להתאבל עליהם יחד, תוך מתן כבוד לשניהם והנצחה ראויה.

מצבה כפולה ואיכותית בצבע אפור בהיר

שיטת הקבורה הזוגית

כאמור, מצבות כפולות מתאימות עבור שני בני זוג אשר מעוניינים להיקבר תחת חלקת קבר אחת. בשיטת קבורה זו יש להכין את חלקת הקבר עבור שני נפטרים מראש, כך שהקבר צריך להיות עמוק יותר מקבר סטנדרטי המיועד עבור נפטר אחד. מי מבין בני הזוג שנפטר ראשון נקבר בקבורה רגילה בתחתית הקבר ועל גבי הקבר מציבים מצבות כפולות אשר ינציחו את שניהם בבוא העת. כשבן הזוג השני הולך לעולמו, הוא נקבר מעל בן הזוג הקבור, כאשר אדמה מפרידה ביניהם. מצבות כפולות לרוב מכילות שתי פלטות נפרדות המחוברות יחדיו, לשם הנצחה ראויה של כל אחד מבני הזוג.

קטלוג מצבות זוגיות

עיצוב מצבה זוגית בצבע אפור בהיר ושחור

עיצוב ומחיר

מצבות כפולות ניתנות לעיצוב ממגוון סוגי אבנים טבעיות או מלאכותיות. מצבות כפולות ניתן לעצב מאבן טבעית מסוגים שונים, אך רוב המצבות מסוג זה עשויות שיש טורקי או שיש גרניט, אבנים אשר מעניקות עיצוב יוקרתי, מרשים ואיכותי. מדובר למעשה בשתי מצבות, כך שעניין עמידותן של מצבות כפולות בכל תנאי מזג אוויר הוא חשוב מאוד. יש להקפיד כי מצבות כפולות ייבנו מאבנים חזקות במיוחד ואצל קבלן מצבות מורשה ומקצועי, אשר בקיא בהתקנת מצבות כפולות. המקצועיות היא חשובה ביותר, שכן לאחר פטירת הנפטר השני, יש להרים את המצבה ולאחר הקבורה להתקינה מחדש באופן שלא יפגע בה או יחלל את כבוד המת.
מצבת שיש מעוצבת עם הקדשה להנצחת הנפטר
מחיריהן של מצבות כפולות משתנה בהתאם לסוג החומר ממנו עשויות המצבות, סוגי האותיות המשמשים לכיתוב על המצבות ואלמנטים שונים, כגון פסלים ושילובים מיוחדים, אשר מייקרים את מחיר המצבה. בעת תשלום על מצבות כפולות משלמים למעשה על שתי מצבות. בדרך כלל, נוהגים להעניק על רכישת מצבות כפולות הנחה של עשרה אחוזים או לפעמים מעט יותר.
מצבות זוגיות – שגב מצבות תשמח לייעץ לכם המשפחה האבלה לבחירת מצבות זוגיות.
עיצוב מצבה ועזרה בסידורי קבורה משגב מצבות

הצוות של שגב מצבות משתתף בצערכם ופה עבורכם לכל שאלה והתייעצות בהליכי קבורה ובחירת המצבה הראויה ליקירכם.

אנו מזמינים אתכם לפגישת ייעוץ חינם לבירורים עבור סוגי המצבות והכיתוב עליהן וליווי בבחירת המצבה.

למידע נוסף אל תהססו להתקשר אלינו 03-9691150